EKO NATEČAJ RENAVADA

EKO natečaj ReNavada

V novembru bo zaradi EKO dneva in želje po okoljskem ozaveščanju več naših prispevkov obarvanih z idejami in informacijami, ki krepijo odgovornejši odnos do okolja.

Šolski novinarji v tem mesecu razpisujemo tudi EKO natečaj ReNavada, o katerem izveste vse s klikom na to povezavo, letake o natečaju pa smo razobesili tudi po šoli. Z natečajem vas želimo spodbuditi, da postanete pozornejši na vsakodnevne navade, ki so za okolje obremenilne, a jih lahko z nekaj truda spremenimo, da postanejo okolju prijaznejše. Eno takšno potezo so že naredili učitelji OŠ Ob Rinži, ki so v letošnjem šolskem letu lončke v kavomatu zamenjali za skodelice. Prej se je uporabilo 2 do 3 tisoč plastičnih lončkov na leto, zdaj se sploh ne uporabljajo več. Bravo, učitelji in učiteljice, dobra odločitev!
Sedaj ste na vrsti učenci! Veselimo se vaših predlogov! Zmagovalni predlog bo razglašen na svetovni dan Zemlje, 22. aprila 2020, in bo nagrajen!

šolski novinarji