EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV,
16. 11.–24. 11. 2019

Ali veste, da se količina odpadkov na osebo v Evropski uniji od leta 2013 neprestano veča? Raziskave Eurostata za leto 2017 so pokazale, da je na prebivalca Evropske unije nastalo slabih 500 kg odpadkov. Pol tone na osebo! Ali si predstavljate to goro odpadkov?

Pa veste, zakaj se količina odpadkov veča? Zaradi mrzlične množične potrošnje! Res je, zmanjševanje količine odpadkov se začne pri PREUDARNEM NAKUPOVANJU in seveda PONOVNI UPORABI že narejenih ali predelanih izdelkov.

V okviru EKO dneva, ki je potekal 15. novembra, je Skupnost učencev OŠ Ob Rinži pod mentorstvom Petre Poje in Tinkare Hodnik v podporo Evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov organizirala IZMENJEVALNICO. Pozvali so učence in učitelje, da so v šolo prinesli predmete, ki jih več ne potrebujejo, a so še dobro ohranjeni in uporabni, nato je v avli potekalo izmenjavanje zbranih predmetov. Marsikdo je lahko med številnimi knjigami, nakitom, igračami, družabnimi igrami našel kaj uporabnega zase.

Skupnost učencev pa pravi: »Ponovno uporabo spremeni v navado!«

Petra Debelak
Foto: Jan Mihelič